• Kocham to! 4
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Ranking

  1. Kamiljan de Harlin

    • Punkty

      2

    • Postów

      585


  2. Kajetan Sikorski

    Kajetan Sikorski

    Mieszkaniec


    • Punkty

      1

    • Postów

      32


  3. Tarsycjusz Operar

    Tarsycjusz Operar

    Obywatel Federacji


    • Punkty

      1

    • Postów

      76


  4. Leonid Repulijski

    Leonid Repulijski

    Obywatel Federacji - bez prawa wyborczego


    • Punkty

      358

    • Postów

      677


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 09.06.2024 uwzględniając wszystkie działy

  1. Cześć. Podjęliśmy się stworzenia kolejnego wydania globusu Pollinu. Ideą projektu jest jak najwierniejsze zachowanie kształtów państw po projekcji dwuwymiarowej mapy na trójwymiarową kulę, kosztem jak najmniejszego zniekształcenia odległości między lądami i wielkości tych lądów. Globus przygotowaliśmy w programie Google Earth Pro na podstawie map Mistrza Ronona Dexa, które zaktualizowaliśmy o ostatnie zmiany w mikroświecie i zmodyfikowaliśmy, by lepiej prezentowały się po przeniesieniu na kulę. Widok na Nordatę poniżej: *OBPP-PFN - Obszar Bez Przynależności Państwowej pod Protekcją Nordacką. Mogą na nim powstawać nowe państwa i lokować się państwa, które jeszcze nie mają żadnych ziem na Pollinie. Inne kraje nie mogą prowadzić ekspansji na te ziemie. Jest to obszar przeznaczony stricte dla rozwoju nowych tworów. Pod Opieką Paktu Bundżarskiego do roku 2028 znajduje się terytorium dawnej Republiki Bialeńskiej oznaczone kolorem biało-żółtym INSTRUKCJA Interaktywny globus można obejrzeć samemu, postępując według instrukcji: Pobierz plik .kmz - Pollin.kmz Wejdź na stronę https://earth.google.com/web/ Wgraj plik wciskając Ctrl+I i wybierając go z komputera. Kliknij na przycisk "Layers/Warstwy" w lewym dolnym rogu i zaznacz opcję "Clean". Wyłącz wszystkie dodatkowe warstwy. Jeśli tego nie zrobisz, to globus będzie zasłonięty warstwami realowego globusa i nieczytelny.
    1 punkt
  2. Zamawiam w imieniu Rady Ministrów dwie reklamy, poziomą i pionową, bez odnośnika na okres miesiąca za 109?.
    1 punkt
  3. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w grze Rzeczpospolita wzdłuż i wszerz. Do gry można dołączyć od jutra tj. 10 czerwca, do piątku 14 czerwca.
    1 punkt
  4. Inspirujące kazanie. Pozwolę sobie na kilka refleksji i pytań. 1) W jaki sposób z Nicości powstał Innos? Innos pojawił się z Nczego? Blask powstał z ciemności? Stwierdzenie, że Nicość stworzyła boga lub bóg pochodzi od Nicości sprawia, że nicość posiada przymioty boskie takie jak stwórczość (creatio ex nihilo), wszechogarnienie (quasi-immanencja lub quasi-perychoreza), "pierworodność" spośród tego co można nazwać oddzielnym od Nicości tj. quasi-transcendencja. Czy to oznacza, że Innos był pierworodny pośród stworzeń? Czy można powiedzieć, że bóg-Innos został stworzony przez Nicość? Czy Nicość jest/może być prapczyną? Kolejne zdanie może wprowadzić nieco większe zamieszanie. Wyłonienie się Innosa sprawiło, że wszechświat ogarniony ciemnością i Nicością został rozświetlony jego blaskiem. W tekście zaznaczono różnicę między "Nicością" a "ciemnością". Czy oba sformułowania kierują do tego samego desygnatu, tylko brak wielkiej litery przy "ciemności" jest literówką? Jeśli nie jest literówką, to ciemność jest kolejnym przymiotem wszechogarniającej Nicości. Pytanie co może ogarniać Nicość jeśli nie istnieje nic. Czy Nicość może ogarniać samą siebie? Nicość nie ma czego ogarniać. Jak rozumiem, to ta doktryna zakłada, że w momencie stworzenia Innosa przez Nicość, Nicość się skończyła. Czy nicość może się skończyć? Moim zdaniem nie. Gdyby nicość mogła się skończyć to sugerowałoby, że nicość posiada jeszcze jeden atrybut. 2) Jak należy odczytywać sekwencję wydarzeń w opowieści o stworzeniu świata? Pierwsze zdanie wprowadza podział na explicite "początek" i implicite dowolne dalsze etapy historii, wśród których kamieniem milowym jest np. powstanie Innosa. Czy rodzaj sekwencji w pierwszych zdaniach kazania o stworzeniu świata powinno się utożsamić z porządkiem czasowym czy porządkiem logicznym? Moim zdaniem ta część opowiadania sygnalizuje, że elementy obu porządków są tu obecne. Nicość to w domyśle brak czasu. Brak czasu to wieczność. Argument za porządkiem czasowym: Innos oraz jego bracia, którzy wprowadzili noc i dzień jednocześnie wprowadzili porządek czasowy. Argument za porządkiem logicznym: twierdzenie o wiecznej Nicości, która jest sama dla siebie. Nic = nic. Ewentualna granica między dwoma rodzajami sekwencjami jest dość rozmyta. Granicę między końcem porządku logicznego a początkiem porządku czasowego wyznacza "okres" między pojawieniem się Innosa a wyodrębnieniem się Beliara z Innosa tj. wprowadzenie nocy jako przeciwieństwa dnia.
    1 punkt
  5. Wysoka Izbo, Dostojny Panie Prezydencie! Niniejszym składam swoją dymisję z funkcji Sędziego Najwyższego II Federacji Nordackiej. Wzywam Kongres do powołania nowej osoby na ten urząd. BR @Członek Kongresu@Prezydent Federacji
    0 punktów
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00