Skocz do zawartości
  • Bravo zulu!
  • Bravo zulu!
  • Bravo zulu!

Kamiljan de Harlin

Główny Admin Forum
  • Postów

    1 517
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    91

Ostatnia wygrana Kamiljan de Harlin w dniu 16 Czerwca

Użytkownicy przyznają Kamiljan de Harlin punkty reputacji!

1 obserwujący

O Kamiljan de Harlin

  • Urodziny 11.07.2017

Informacje personalne

  • Zaimki
    dowolne

Ostatnie wizyty

5 011 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Kamiljan de Harlin

Weteran

Weteran (13/17)

  • Maszynka do pisania
  • Popularny
  • Roczek
  • Reakcjonista
  • Inicjator rozmów

Najnowsze odznaki

1,4 tys.

Reputacja

  1. Ale to jest myśl... Subskrypcja usuwająca reklamy. W końcu byłoby na co wydawać pieniądze.
  2. Tutaj osoby prywatne, instytucje i państwa mogą składać prośby o wyświetlenie czasowego ogłoszenia lub reklamy na forum nordackim. Dostępne formaty: REKLAMA POZIOMA (znacznie szersza niż wyższa) wyświetlana pod nagłówkiem, nad widżetem NordFind wyświetlana pod pierwszym postem każdego wątku wyświetlana tuż nad stopką strony REKLAMA PIONOWA (dwa razy wyższa niż szersza) wyświetlana na pasku bocznym Reklama może odsyłać do konkretnego wątku na forum nordackim lub dowolnej podstrony nordakich systemów informatycznych. Dodanie do reklamy odsyłacza nie jest obowiązkowe - może być nieklikalna. Formularz wniosku poniżej. WNIOSECZEK O EMISJĘ REKLAMY/OGŁOSZENIA LinkI: Grafika: <URL> WnioskodawcaII: Data emisjiIII: MiejsceIV: I. zostaw puste lub wpisz BRAK, jeśli grafika ma nigdzie nie przekierowywać po kliknięciu II. podaj rodzaj wnioskodawcy (osoba prywatna, firma, instytucja, rząd, czy coś innego) oraz jego nazwę (imię i nazwisko, nazwa firmy, nazwa państwa). III. podaj przedział czasowy, którego maksymalne ramy wyznacza Rozum i Godność Mikronauty. IV. do wyboru: nagłówek/stopka/wątki/pasek boczny
  3. Żadnego regulaminu reklam nie ma, no to dodaję.
  4. Jedynym członkiem tej rangi jest Michaił Wolferine. Kiedyś były dwie rangi radca NUI. Wolferine nie jest technikiem. Nie wiem, co tutaj zrobić.
  5. Przeciw. A dlaczego opowiem szerzej w swoim felietonie, który pojawi się w Zrzędniku w pierwszych dniach lipca.
  6. Ktoś kiedyś coś powiedział, druga osoba mu odpowiedziała i karuzela się rozkręciła.
  7. Wątek został przeniesion do publicznego archiwum II kadencji Kongresu.
  8. Ponadto powiem, że świetny pomysł i koncept z podziałem na akurat te dwie osie. Chętnie w wakacje zrobię interaktywny test oparty o ten kompas, gdzie każdy mirek będzie mógł sprawdzić, gdzie się znajduje oraz zobaczyć gdzie leżą inne ideologie, do której mu najbliżej etc.
  9. Ja bym siebie samego umieścił gdzieś tak: Myślę, że formalizm w mikroświecie jest nie tyle zagrożony wyginięciem, co martwy. System gospodarczy jest faktycznie tylko w Sarmacji. Funkcjonujący wymiar sprawiedliwości i rozbudowany system prawny to też domena wyłącznie Sarmacji. Jednocześnie jest to najludniejsza mikronacja. Inne państwa nie konkurują z Sarmacją w byciu lepszym symulatorem prawno-gospodarczym, tylko oferują inny model państwa, właśnie wspólnotowo-sandboksowy albo despotyczno-sandboksowy. Lumeria trochę próbowała konkurować w segmencie formalistycznych państw z Sarmacją, tak mi się wydaje przynajmniej. Teraz mamy wysyp wielu małych państw, gdzie siłą rzeczy cała władza i dyskurs jest w rękach jednej osoby lub grupy. No i są też tak zwane sielankowe, puszyste państwa, gdzie się jest głównie dla zabawy i gierek, wspólnego czasu spędzania, tworzenia historii bez bycia ograniczanym jarzmem prawa czy zasad realizmu/symulacji. Jest bardzo dużo państw właśnie w tym segmencie sielankowo-sandboksowym, toteż wiele państw konkuruje o ten sam target audience. Z drugiej strony masz tylko jedno formalistyczne państwo, które jest absolutnym hegemonem w dziedzinie formalistycznych mikro. Każde państwo, które wybiera podobną ścieżkę co Sarmacja, nie jest w stanie przetrwać próby czasu, a więc ta hegemonia zdaje się być wieczna i nienaruszalna. Nie da się być lepszą Sarmacją od Sarmacji? Nwm.
  10. Sytuacja już się uspokoiła. Myślę, że moglibyśmy przystąpić do rozważań nad aktualizacją Traktatu o Nordackiej Unii Informatycznej. Przydałoby się w końcu rozróżnić w traktacie narracjokracje od państw typowo funkcjonalnych. Jest sytuacją patologiczną, kiedy namnożone państwa narracyjne mogą przegłosowywać w Radzie państwa funkcjonalne. O ile jeszcze nie doszło do takich manipulacji, to są one oczywistą furtką do nadużyć. Zaproponowane przeze mnie kryterium nadawania głosu w Radzie w zależności od liczby unikalnych Obywateli może być wykluczające dla funkcjonalnych państw o niskiej populacji: np. Magnifikat albo Lumeria, a jednocześnie nie stawić żadnej bariery dla ingerowania w decyzje Rady poprzez spam narracyjnymi państwami. Bowiem państwa o dużej populacji mogą rozpraszać swoich obywateli pomiędzy państwa narracyjne. Moim zdaniem powinniśmy jednoznacznie zdefiniować prawnie pojęcie państwa narracyjnego oraz państwa faktycznego, tudzież - funkcjonalnego. Państwa narracyjne mogłyby ratyfikować traktat o NUI i stać się państwem obserwatorem w Radzie bez konieczności uzyskiwania zgody od Rady albo np. za zgodą przynajmniej jednego członka Rady. Państwo narracyjne nie ma prawa głosu w Radzie, a jego dział na forum znajduje się w dedykowanej kategorii dla państw narracyjnych lub w kategorii państwa powiązanego z nim jakąś unią. Z kolei państwo funkcjonalne będzie przyjmowane do NUI za zgodą Rady udzieloną uchwałą. Dostaje prawo głosu w Radzie. Przydałoby się też nadać NUI prawo uchwalania Rozporządzeń. One by służyły do określenia zasad działania takich rzeczy jak forum, strona główna, system gospodarczy, system prasowy, ewidencja instytucji, etc. Generalnie problemy ze spamem państwami można rozwiązać po prostu poprzez rozstrzyganie ważnych rzeczy, takich jak państw wydalanie z/przyjmowanie do NUI w referendach. Mamy system do głosowania, możemy dać każdemu obywatelowi każdego państwa po jednym unikalnym głosie i wtedy jedna osoba nie jest reprezentowana kilka razy ze względu na to, że mieszka w kilku państwach. Ale dla ciągłości polytyki lepiej, aby takie zwyczajne decyzje dalej podejmowała Rada. W Traktacie brakuje też rozwinięcia tematu finansów. Przydałoby się rozwiązać temat składek. Albo trzeba pozbyć się tej fikcji prawnej z traktatu, albo zacząć egzekwować ich ściąganie od państw członkowskich. Możemy też podpisać osobny traktat poświęcony właśnie pieniądzom. Coś o strefie norda oraz o nordackim banku centralnym. Jakaś instytucja powinna móc określać koszty zakupu różnych rzeczy w naszych systemach, które nie są stricte powiązane z konkretnym państwem, np.: dodatki kosmetyczne do profilu użytkownika: ramka na avatar, wybrany kolor nicku na forum, własne tło dowodu osobistego, reklamy na stronie głównej i forum, wyróżnienia artykułu prasowego na stronie głównej. To by było coś, na co pieniądze w końcu można by było wydawać. Ale jakaś instytucja musi mieć uprawnienia do ustalania takich pomysłów i kosztów. No i co z ewidencją instytucji? Ja bym ją umiędzynarodowił. Oraz pozwolił każdemu państwu członkowskiemu ustalać koszt rejestracji instytucji w swoim państwie i koszt przeniesienia siedziby instytucji do tego państwa. Arbitralna kwota ustalana w panelu urzędnika (jeszcze nie ma czegoś takiego) przez władze państwa.
  11. Zwracam się z prośbą o wydanie zgody na odtajnienie planu, w związku z wygaśnięciem jego znaczenia przez ostatnie zmiany geopolityczne. @Prezydent Federacji
  12. Miasto Cesarskie Gaudium szuka selekcjonera+trenera dla zespołu Lodowczynie Gaudium. Lodowczynie to dawne wielokrotne mistrzynie Mikronacyjnej Ligi Kobiet. Ich pozycja jednak ucierpiała z powodu niedyspozycyjności dawnego trenera. Szukamy osoby, która przejęłaby stery nad tą drużyną w Xpert11. Trener może liczyć nie tylko na nagrody wypłacane w samej MLK przez sponsorów, ale także na stałą pensję oraz podwojenie nagród z MLK z moich środków. - podstawowe wynagrodzenie 500 libertów miesięcznie lub ich ekwiwalent w Międzynarodowym Banku Pollinu ode mnie - nagrody z MLK za osiągnięte wyniki - podwojenie nagród za wyniki z mojej kieszeni Trenerowi mogę także zaoferować sprzedaż części akcji które posiadam w spółce akcyjnej Utopia w preferencyjnej cenie.
      • 2
      • Lubię to
      • Wow
  13. Also widzę, że ikony działów są niewidoczne na urządzeniach mobilnych, ale to kwestia jednej linijki w CSS chyba, żeby to naprawić. Nieważne - ikony działów widać na telefonie, ale dopiero po zalogowaniu. Nie wiem, czemu.
  14. Zostawcie ten Elderland w spokoju, bo nie każdy załapał, że to happening. Co nie @Elisa von Rozmarinowa?
  15. Dzięki uprzejmości @Sheldon Anszlus Lovelace mamy fajne pluginy na nowym forum. Dziękujemy. Naprawiłem konwersję cytatów i wzmianek. Wgrałem 2 style: elegance i zeina. Więcej propozycji nie było, więc będą tylko te 2 do wyboru. Zrobiłem konwersję ikon działów. Zmodyfikowałem te 2 style w taki sposób, żeby wyświetlały ikony działów tak samo, jak mamy na obecnym forum. Embedy postów w poście są teraz konwertowane na linki do posta, który był embedowany na invision. Przykład: https://forum.nordata.org/topic/3435-otwieranie-aralcrux-w-lrm/#findComment-33966 => https://phpbb.nordata.org/viewtopic.php?p=33966#p33966 Wiem, że dalej załączniki plików (nie obrazków) nie działają. Zapraszam do testowania nowego forum i szukania miejsc na poprawki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...