• Kocham to! 4
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Ranking

  1. Waksman

    Waksman

    Szef NKI


    • Punkty

      1

    • Postów

      4 390


  2. Albert Fryderyk de Espada

    Albert Fryderyk de Espada

    Obywatel Federacji


    • Punkty

      1

    • Postów

      2 682


  3. Henryk Ziemiański

    Henryk Ziemiański

    Obywatel Federacji


    • Punkty

      1

    • Postów

      607


  4. Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    • Punkty

      535

    • Postów

      1 184


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 11.11.2023 uwzględniając wszystkie działy

  1. Teraz tak. Reklama zaktualizowana.
    1 punkt
  2. Szanowni państwo! Oficjalnie otwieram zgłoszenia kandydatów do Gali Rozdania Nagród Yobla 2023! Zgłoszenia przyjmujemy od każdego w każdym wątku Gali. Jedna osoba może zgłosić wyłącznie raz swoich kandydatów na dogodnie wybranym przez siebie forum. Informujemy również, że oficjalnym patronem medialnym i sponsorem zostało Radio Mikronacje! Dla zwycięzców z kategorii Osobowość Roku i Głowa Państwa Roku przewidziano nagrodę w postaci wywiadu w Radiu Mikronacje z Anastasią Windsachen - jest o co walczyć kochani! Zgłoszenia potrwają do 24 listopada 2023 godz. 23:59. Niech rozpoczną się Yoble! DW: @Obywatel Federacji @Obywatel Federacji - klon @Mieszkaniec @Obywatel Hawilandu @Obywatel Insulii
    1 punkt
  3. Jeden rabin powie że wolno drugi że nie. Teoretycznie prawo zakazuje łączenia tych funkcji więc kandydowanie potencjalnie może uchodzić za dozwolone co nie zmienia faktu że równie prawomocne może być stwierdzenie że kandydować mu nie wolno. W najgorszej sytuacji o czymś takim pewnie rozstrzygnąłby sąd ale lepiej żeby się bez tego obyło. Przynajmniej będzie temat do poprawek na przyszłość.
    1 punkt
  4. 1 punkt
  5. Po krótkim odpoczynku z powodu intensywnej kampanii wyborczej, Henryk Ziemiański udał się do Azymuckiej Góry, gdzie spotkał się z wyborcami Koalicji Konserwatywnej. Minister spraw wewnętrznych rozpoczął swoje przemówienia od obietnic Koalicji Konserwatywnej. Dużą część przemówienia poświęcił na temacie bialeńskich imigrantów. - Tak, jak Bolesław powiedział na spotkaniu w Targowie, istnieją obozy dla imigrantów. Mają one charakter tymczasowy, w celu ustalenia ich tożsamości. Gdy zwyciężymy w wyborach, będziemy się starali zapobiegać falom nielegalnych imigracji. - powiedział. Przewodniczący Stronnictwa Centro-Prawicowego wspomniał także o niedługim przystąpieniu Insulii do Federacji Nordackiej jako wspólnoty autonomicznej.
    1 punkt
  6. Pojawiły się wątpliwości, czy osoba pełniąca stanowisko niepołączalne z urzędem Członka Kongresu może kandydować w wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy, że ustęp pierwszy artykułu trzeciego Ordynacji Wyborczej mówi, że "Urzędy Prezydenta II Federacji Nordackiej i Członka Kongresu są niepołączalne.". Oznacza to, że nielegalne jest pełnienie w tym samym momencie obydwu tych stanowisk. Przepis ten jednak nie stwierdza, że Członek Kongresu nie może startować w wyborach prezydenckich, ani że Prezydent nie może startować w wyborach parlamentarnych. Nie stwierdza on, że Prezydent traci bierne prawo wyborcze w wyborach parlamentarnych ani na odwrót. Piastowanie urzędu niepołączalnego z funkcją, na którą prowadzone są wybory, nie stanowi podstawy do odebrania takiej osobie biernego prawa wyborczego. Przepisy jasno określają, kto posiada prawo wybieralności: "Prawo wybieralności (bierne prawo wyborcze) posiada każda osoba, która posiada czynne prawo wyborcze, nie pełni urzędu wymagającego apolityczności, spełnia wymogi określone szczegółowo dla danych wyborów w niniejszej ustawie i nie orzeczono wobec niej środku karnego w postaci zakazu pełnienia urzędów publicznych.". Szczegółowe wymogi określone dla wyborów do Kongresu głoszą, że "Kandydatem na Członka Kongresu może zostać ten, kto posiada bierne prawo wyborcze i nie orzeczono wobec niego zakazu pełnienia tego urzędu.". Nie znajduje się tutaj zapis, że kandydatem nie może zostać osoba, pełniąca urząd niepołączalny. Co więcej, przepisy zakładają sytuację, w której wybory prezydenckie wygrywa Członek Kongresu. Ustęp siódmy artykułu ósmego Ordynacji Wyborczej mówi, że: "Złożenie przysięgi, o której mowa w ust. 5. [przysięga prezydencka], równoznaczne jest ze zrzeczeniem się funkcji niepołączalnych z urzędem Prezydenta II FN.". Jeśli ustawa precyzuje, co ma zrobić Kongresmen po wygranych wyborach prezydenckich, to mamy ustawowe potwierdzenie możliwości kandydowania w wyborach na urząd niepołączalny z obecnie pełnionym. W przypadku wyborów do Kongresu nie został określony analogiczny przepis, więc logika nakazuje nam stwierdzić, że Prezydent nie może złożyć ślubowania kongresmeńskiego. Jednak zrzekając się urzędu Prezydenta po wygranych wyborach parlamentarnych przestałby pełnić funkcję niepołączalną i byłby w stanie legalnie złożyć ślubowanie, obejmując mandat w Kongresie. Dopuszczalna jest sytuacja, gdzie osoba pełniąca stanowisko niepołączalne z urzędem, na który przeprowadzamy wybory, zgłasza swoją kandydaturę. Jednak przed objęciem mandatu w Kongresie albo wraz z objęciem urzędu Prezydenta musi zrzec się stanowiska niepołączalnego. Nie widzimy żadnych wątpliwości w tej kwestii - co nie jest zakazane prawem, jest dozwolone.
    0 punktów
  7. "Buuuuu! Ziemiański won!" - krzyczał tłum uczestniczący na wiecu. Ludzie chcieli dobitnie pokazać, że w tej części Federacji politycy Koalicji Konserwatywnej raczej nie są mile widziani.
    -1 punktów
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00