• Kocham to! 4
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Ranking

  1. Waksman

    Waksman

    Szef NKI


    • Punkty

      2

    • Postów

      4 390


  2. Leonid Repulijski

    Leonid Repulijski

    Obywatel Federacji - bez prawa wyborczego


    • Punkty

      2

    • Postów

      677


  3. AleksanderNovak

    AleksanderNovak

    Mieszkaniec


    • Punkty

      1

    • Postów

      360


  4. Barack Omamba

    Barack Omamba

    Mieszkaniec


    • Punkty

      1

    • Postów

      15


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 25.08.2023 uwzględniając wszystkie działy

  1. Proszę Państwa, witam serdecznie. Kłaniam się nisko i zstępuje do Was na kolana, aby swą osobe przedstawić godnie i w ramach tematu. Nazywają mnie Barack Omamba i trafiłem do Waszej federacji przez informacje prasowe, a dokładniej telewizję, która kultywuje i promuje działania poprzez publikacje medialna. Jestem dość prostym, ale także tajemniczym człowiekiem. Z przyjemnością zostanę na dłużej i przyjrzę się procesowi, który występuje w tym środowisku. Jestem niezmiernie wdzięczny będąc gościem u Państwa oraz mam szczera nadzieje na uzyskanie wraz z moimi dobrymi przyjaciółmi, możliwości o założenie własnej partii politycznej. Jednakże zanim to nastąpi proces organizacyjny odbyć się musi oraz przygotować do procesu, który sam w sobie prowadzić będzie rolę inicjacji. W ramach przeprowadzenia tego procesu, proszę rade o wyjaśnienie mi możliwości rozwoju które jestem w stanie tutaj zrealizować. Pozdrawiam. Żegnam. Barack Omamba
    1 punkt
  2. No właśnie, jak to zrobić? W Konstytucji opisany jest tylko proces wychodzenia, a co z wejściem w struktury II FN? Na pewno nie chcemy powtórki z rozrywki tak jak to było z ZP za pierwszej Federacji - jak więc powinien ten proces wyglądać? Według mnie następująco: Państwo składa do Prezydenta II FN/MSZ wniosek o wejście do Federacji, Wniosek jest poddawany pod debatę i głosowanie w Kongresie, Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Kongres wydaje uchwałę o jego zatwierdzeniu, i organizacji referendum federalnego, Obywatele głosują za lub przeciw dołączeniu danego państwa do II FN, Przy pozytywnym wyniku rozpoczyna się proces wejścia. Co państwo na to? Przede wszystkim - co na to rządzący? Co na to Premier i MSZ @Bolesław Kirianóo von Hohenburg? A co na to Prezydent @Tadeusz I Wielki?
    1 punkt
  3. Dokładnie tak. Plus nakazywanie przeprowadzania referendum byłoby problematyczne. Co jak do kraju nagle napłynie fala imigrantów, zwolenników jednej lub drugiej opcji, aby rozstrzygnąć referendum w pożądanych przez nich sposób? Musielibyśmy w dodatku się głowić nad ustaleniem zasad takiego referendum. Niech władze danego państwa się martwią tym, czy ich decyzja ma poparcie społeczne. Kongres zweryfikuje natomiast, jeśli akcesja jest wolą jednego obywatela, a nie jakiejś części obywateli kraju.
    1 punkt
  4. Konkretne propozycje są takie - wprowadzanie systemu odbyłoby się w trzech etapach: ETAP I Wszystkie prowincje ustalają gdzie dane działy się znajdują. Chodzi tu głównie o działy jakichś instytucji i budynków, do których one należą (pałace prezydenckie/królewskie/imperatorskie, sejmy, sądy). Oprócz tego prowincje ustalają jakie działy są tzw. "działami ogólnodostępnymi" tzn. takimi, które są dostępne dla każdego zawsze, bez względu na to gdzie się znajduje. Zasada ta została zaimplementowana do idei systemu po rozmowach z @Leonid Repulijski. Chodzi o to, żeby działy takie jak np. Ciastkarnia czy prowincjonalne działy do dyskusji nie były objęte kryterium posiadania lokalizacji - wtedy system byłby zbyt uciążliwy. Uznajemy, że te działy to taka "tablica dyskusyjna dla wszystkich", jakby w chmurze. ETAP II Po ustaleniu które działy mają lokalizację (i jaką) następuje przejście do etapu drugiego - pobudzenie rynku transportowego (transport kolejowy, lotniczy i morski) oraz produkcyjno-handlowego (produkcja samochodów i ich sprzedaż). W przypadku braku zainteresowanych do prowadzenia firm transportowych powoła się federalną spółkę transportową, która tę dziurę załata. Następnie firma ta (lub firmy prywatne) ustalają tryb swojej pracy i wydają tzw. "rozkłady przejazdów/lotów/rejsów". Pod koniec etapu II tworzy się także specjalny dział na wątki z prywatnymi pojazdami, aby zawsze był on pod ręką, a także łatwo dostępne działy większych lotnisk, stacji kolejowych i portów (w działach prowincji). ETAP III Ostatni etap to uruchomienie systemu. Bazowo powinno przyjąć się, że nasza pozycja startowa to miasto stołeczne prowincji do której należymy. W przypadku mieszkańców byłoby to wybrane przez nich lotnisko międzynarodowe. Podstawowo systemu nie ograniczają żadne przepisy ustawowe, a jedynie prosty i zrozumiały regulamin. Co ustawodawcy zrobią dalej z systemem sprzedaży, opodatkowaniem, rejestracją pojazdów i tak dalej, zależy tylko i wyłącznie od nich. Po oficjalnym uruchomieniu systemu (przy współpracy z Radą Ministrów rzecz jasna) nastąpiłaby zmiana dotychczasowych zasad - wypowiadamy się tylko tam gdzie jesteśmy (nie dotyczy to działów ogólnodostępnych, które będą specjalnie oznaczone). Jeśli ktoś ma jakieś uwagi/pomysły - zapraszam do dzielenia się nimi ?
    1 punkt
  5. Jeśli język międzynordacki będzie językiem międzysłowiańskim (a raczej jego parodiom) to szczerze bym się zawiódł bowiem liczyłbym na coś bardziej oryginalnego, porywającego i ciekawego, nie widzę żadnej sensownej przyczyny dlaczego język międzynordacki musi trzymać się ram parodiowania języków słowiańskich jak mnóstwo innych języków sztucznych w mikronacjach, jest tyle różnych możliwości a wy przyjmujecie tą najbardziej oczywistą i jednocześnie po prostu najnudniejszą...
    1 punkt
  6. Przeważająca większość terytorium Klindonii znajduje się w strefie klimatycznej umiarkowanej chłodnej kontynentalnej. Cechuje się ona upalnymi latami i mroźnymi zimami. Występują niewielkie dobowe amplitudy temperatur. Opady atmosferyczne skoncentrowane są zimą, kiedy wiatr z północy przynosi nad kontynent wilgotne i zimne powietrze. Klimat jest zdecydowanie łagodniejszy na obszarach przybrzeżnych - lata są chłodniejsze, a zimy cieplejsze. Opady nad morzem są częste i równomiernie rozłożone w całym roku. Szata roślinna jest dość monotoniczna. Większość obszaru kraju pokrywają gęste tajgi zdominowane przez sosny. Drugą najczęstszą formacją roślinną są lasy mieszane z przewagą lasów iglastych. Lasy stricte liściaste nie występują. W sumie około 3/4 powierzchni kraju zajmują lasy.
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00