Skocz do zawartości
  • Bravo zulu!
  • Bravo zulu!
  • Bravo zulu!

Joahim von Ribertrop

Nieboszczyk
  • Postów

    111
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana Joahim von Ribertrop w dniu 29 Sierpnia 2025

Użytkownicy przyznają Joahim von Ribertrop punkty reputacji!

Numer Identyfikacji Obywatela

  • NIO
    1412210018

Ostatnie wizyty

1 059 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Joahim von Ribertrop

Entuzjasta

Entuzjasta (6/17)

  • Roczek
  • Dyskutant
  • Miesiąc później...
  • Reakcjonista
  • Inicjator rozmów

Najnowsze odznaki

50

Reputacja

  1. Halo NUI, ja wiem że macie trochę ważniejszych spraw na głowie, państwo wam się wali i w ogóle, ale do chininy ludowej.
  2. Dasz Bór! W związku z przyczyną obiektywnie niezależną (śmierć) niniejszym proszę o zablokowanie konta. Pozdrawiam, Zimny Trup (Do niedawna znany jako Joahim von Ribertrop)
  3. Jest integracja i jest Integracja. Żaden z tych projektów (może z wyjątkiem Transnordaty) nie miał na celu integracji całej Nordaty, tylko "swoich". Na jakieś szersze projekty zwykle reagowano znaczącymi protestami. Transnordata jest tu o tyle ciekawym wyjątkiem, że zgodnie ze swoją konstytucją (Art. 13) "nieustannie dąży[ła] do zwiększenia swej powierzchni". Aczkolwiek to dążenie nie było ograniczone terytorialnie, więc interpretowałbym je bardziej niż w kontekście Integracji jako zwykły, typowy imperializm.
  4. Nie możesz dodać pustej zawartości. Proszę dodać jakąś zawartość i spróbować ponownie. Jeśli chcesz to usunąć, usuń najpierw zawartość. NO USUNĄŁEM I MI NIE DAJECIE NIC ZROBIĆ XDDD
  5. Z logicznych względów nie uciekniemy od bialeńsko- i efeńskocentryczności. Bialenia była najtrwalszym krajem kontynentu, z którym równać może się tylko Brodria (aczkolwiek tu bardziej jako idea a nie nieustannie trwający kraj) i Muratyka, eFeN natomiast niezależnie od formy czy nazwy jest wyrażeniem odwiecznej koncepcji pannordatyzmu. To jedne z nielicznych stałych na zmiennym kontynencie. Jeśli chodzi o jakąś periodyzację to co mi przychodzi na szybko do głowy: Okres wstępny: od 2008 (2010) do 2013 - okres przed powstaniem Bialenii, za jego początek wyznaczyłbym powstanie Rohanu lub uznanie jego lokacji na Nordacie przez Nandera (potencjalnie to drugie jest istotniejsze, bo Rohan leżał chyba wcześniej na Vaarlandzie - tu wiem że badania w tym skomplikowanym temacie robił kiedyś Novak, gdzieś powinny być tego efekty). Charakteryzuje się multumem yoyonacji o których w zdecydowanej większości już nawet nie pamiętamy. Okres II (dla którego nie mam nazwy): od 2013 do 2018 - rozpoczyna narodziny Bialenii, kończy powstanie wspólnego forum nordackiego lub Unii Trzech Narodów (i następujące w podobnym czasie objęcie Bialenii opieką sarmacką). W tym czasie rodzi się większość nacji, które w przynajmniej ideowej formie trwają do dziś: Abchazja, Uhraina, Batawia, z trwalszych projektów Brodria czy Winkulia (ta potencjalnie w następnym okresie), ale generalnie dalej jest to epoka nietrwałości i chaosu. Okres pierwszego pannordatyzmu: od 2018 do początku 2020 - rozpoczyna się powstaniem Unii Trzech Narodów, kończy go upadek I Federacji Nordackiej. Po raz pierwszy powstają państwa o charakterze mniej lub bardziej pannordackim, a Kontynent Północny widzi stabilność jak nigdy (w początkowej fazie Nordata jest praktycznie martwa, później zaczynają się rodzić nowe projekty które mają się jednak okazać o wiele trwalszymi od swoich poprzedników). Okres IV (znowu brak pomysłu na nazwę): od 2020 do 2023 - rozpoczyna się upadkiem I Federacji, kończy powstaniem II (oraz następującym w podobnym czasie upadkiem Bialenii i rozbiorem Brodrii). Charakteryzuje się dalszą stabilizacją sytuacji na kontynencie (przebiegającą raz wolniej, raz szybciej) i różnymi próbami zreintegrowania rozbitego kontynentu, zakończonymi w końcu powstaniem II Federacji. Okres współczesny: od 2023 - obecnie trwający okres, rozpoczęty przez sformowanie II Federacji. Swoją drogą, wydawało mi się, że podobny projekt był już kiedyś w Bialenii, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Ktoś, coś, czy jednak fałszywe wspomnienie? Jedyne co znalazłem to bardziej ogólny projekt dla całego Mikroświata - https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/noweforum/showthread.php?tid=1508.
  6. Wasza Świętobliwość! Wiedząc doskonale, że relacje z Kościołem ustala się tak, że albo przychodzisz z wojskiem do Kościoła albo Kościół przychodzi z wojskiem do ciebie, wydałem dziś rozkaz wycelowania wszystkich voxlandzkich dział w stronę Marsylii. Nakazałem też dokonać rytualnego przerzucenia nielegalnych brodryjskich imigrantów z powrotem na waszą stronę Muru. Tymi gestami przyjaźni niniejszym pragnę zaprosić Waszą Świętobliwość z wizytą do Królewskiego Miasta Vox, w celu podpisania konkordatu między Królestwem Voxlandu a Państwem Kościelnym Kirymu oraz ustaleniu kilku innych spraw które to dzielą (i łączą!) nasze narody. Jako termin wizyty proponuję 26 lub 27 kwietnia Roku Pańskiego 2025, ale jeśli ma Wasza Świętobliwość inne plany na ten dzień, to jestem otwarty na inne propozycje. Licząc na równie przyjazną odpowiedź, Joahim II Król Voxlandu
  7. TBH Tak sobie myślę, czy w zasadzie artykuł o władcach Westlandu... Nie powinien być artykułem o władcach Westlandu. Wyrzucić z niego władze ogólnoinsulijskie i skupić się stricte na reżymach westlandzkich od czasów najdawniejszych (@August de la Sparasan i Novak) po czasy bliższe (I sekretarze i Imperatorowie Kiryjscy). No bo mam wrażenie, że tak je wszyscy zawsze postrzegaliśmy. Widzenie tego jako dwóch osobnych państw to mam wrażenie jakieś novum. Brakuje mi tu jakichś realowych analogii do sytuacji insulijsko-transnordackiej. Jedyne o czym mogę pomyśleć to sytuacja Jaruzelskiego, którego w 1989 roku wybrano na Prezydenta PRL ale w 1990 ustępował już ze stanowiska Prezydenta III RP. Z drugiej strony to samo rozporządzenie mówi że "Wszelkie akty wydane przez Cesarzową Aleksandrę I po godzinie 22:00 dnia 14 lipca 2022 roku uznaje się za niewiążące i niemające mocy prawnej.", co wskazuje na to, że Rada uznawała, że najdalej o 22:00 14 lipca 2022 roku rządy Aleksandry I dobiegły końca. Mimo wszystko trzymałbym się więc daty tradycyjnej (14 lipca).
  8. Według źródeł Novaka nie było wtedy na insulijskim Discordzie. Zdecydowanie wpłynęło to na jakość skalę awantury.
  9. Nieee, reżyserka wybuchła w lipcu 2023. To na bank jest ta rewolucja.
  10. Oczywiście że było. Były nawet plany Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Westlandzkiej (niesławny kanał plan-na-westland na voxlandzkim Discordzie). Jedynym co ją powstrzymało przed eskalacją był fakt, że Novak upierał się że się niby nie da przejść przez OBPP (obalił to twierdzenie własnoręcznie rok później) i odmawiał wyznaczenie sędziego (bo wojnę chciałem robić w Suderlandzkim Systemie Wojennym). Jeżeli zakończona secesją Repujerstanu to raczej nie Rewolucja 4 Maja (Pamiętamy!). No i od kiedy ta sławetna rewolucja była zamachem stanu?! Zgaduję że kuledze Novakowi chodziło o to.
  11. Która mi nawet za niego nie zapłaciła ? (Chyba powinienem w końcu ukryć tą abominację. I większość filmów z tamtego kanału.)
  12. To są bardzo interesujące pytania, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że podczas audiencji Król Polski wspominał, że się ordyńcy ostatnio rozplenili wprawdzie z Budziaku ale luj. To nie może być przypadek! Tu musi istnieć jakieś drugie dno!
  13. Może protestujący wiedzą coś czego my nie wiemy? Może wiedzą o jakiejś tajnej uhraińskiej (bo to oczwyste że musiało im chodzić o Uhrainę, no bo chyba nie mają oni ma myśli Ukrainy w RON) partyzantce finansowanej po cichu przez to całe mityczne lewactwo? To chyba wymaga jakiegoś zbadania! (Uciekając: Jakby Komisja pytała to ja absolutnie nic nie wiem!)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...