• Kocham to! 4
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ranking

  1. Albert Fryderyk de Espada

    Albert Fryderyk de Espada

    Obywatel Federacji


    • Punkty

      9

    • Postów

      2 682


  2. Leonid Repulijski

    Leonid Repulijski

    Obywatel Federacji - bez prawa wyborczego


    • Punkty

      2

    • Postów

      677


  3. Tadeusz I Wielki

    Tadeusz I Wielki

    Obywatel Federacji


    • Punkty

      1

    • Postów

      784


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 03.11.2023 w Odpowiedzi

  1. Północ wybiła a razem z nią 3 listopada. Dla wielu data nie znacząca kompletnie nic, dla mnie jednak jest to wszystko co mam. Właśnie z początkiem historii Koribi zaczyna się również moja historia. Z tej właśnie skromnej okazji rok temu gdzieś w najdalszych odmętach głowy zrodził się pomysł by w urozmaicić ten dzień każdemu kto nawet w najmniejszym stopniu interesuje się otaczającym nas światem. W trakcie Dni Postępu możemy dzielić się wszystkim, jedna osoba może mieć głowę pełną pomysłów, inny być zdolnym grafikiem lub programistą, dla każdego znajdzie się tu miejsce by móc podzielić się swoimi umiejętnościami i pomysłami nie tylko z innymi pasjonatami ale każdym dookoła. Tak więc z wielką przyjemnością oficjalnie otwieram tegoroczne Dni Postępu! DW: @Mieszkaniec @Obywatel Federacji
    4 punkty
  2. Szanowni państwo, z wielką przyjemnością przychodzi mi dziś zaprosić was wszystkich na Dni Postępu organizowane z okazji obchodów już 5. Rocznicy powstania Koribi. Nasz mały naród niemalże od zarania naszego państwa wyjątkową uwagę poświęcał właśnie postępowi nauki. Właśnie dlatego świętujemy razem z rocznicą dni postępu, by móc wspólnie cieszyć się i podziwiać osiągnięcia osób z całego świata zafascynowanych otaczającą ich rzeczywistością która nie stawia żadnych ograniczeń. Dlatego KAŻDY CHĘTNY jeżeli tylko zechce będzie mógł otrzymać miejsce pod własną wystawę aby mógł on podzielić się swoimi dokonaniami, spostrzeżeniami, umiejętnościami i wiedzą z innymi. Dla wszystkich chętnych organizatorzy znajdą miejsce ale by móc je uprzednio przygotować zgłoszenia wszystkich chętnych do otwarcia własnej wystawy prosimy uprzednio kierować do organizatorów drogą prywatną. (@Albert Fryderyk de Espada, Dsc - "ewarez") Zapytacie jednak jaki temat ma mieć wystawa naukowa. Odpowiedz tak prosta jak i prozaiczna, praktycznie dowolny, zawansowany prototyp wojskowy czy też cywilny, czemu nie, nowe urządzenia lub maszyna. kogoś zainteresuję, odkrycie lub eksperyment naukowy, to jedynie przykłady wielu możliwości jakie posiadacie by móc się wykazać i zainteresować odwiedzających swoją wystawą. W całym wydarzeniu chodzi o to by możliwie najwięcej osób zaprezentowało się możliwie z najlepszej strony, ciekawymi pomysłami, innowacyjnością lub po prostu prezentacją która zaciekawi publikę. A właśnie to może zaważyć o liczbach w glosowaniu na najlepszą wystawę Dni Postępu 2023 gdzie wyłoniona i nagrodzona zostanie najciekawsza wystawa oraz jej prowadzący. Jeżeli zaś nie jesteś zainteresowany prowadzeniem wystawy nic nie szkodzi. Dni Postępu są również dla ciebie, właśnie twoja obecność jest kluczowa dla całego wydarzenia. W końcu jaki sens ma wystawa jeżeli nie ma kto jej oglądać. Dlatego musisz bacznie obserwować każdą wystawę by wytypować później najlepszą. W ostatnich dniach Dni Postępu odbędzie się głosowanie dla publiczności która zdecyduje która wystawa przyciągnęła ich uwagę a zwycięzcy mogą liczyć na nagrody od organizatorów. Kolejno pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce będzie nagrodzone 1 000?, 500? oraz 250? Serdecznie zapraszamy rzucić okiem a może nawet zostać na dłuższą rozmowę!
    2 punkty
  3. STAR Labs od samego momentu swojego powstania stało się wiodącą firmą/instytucją w kwestii rozwoju nowych technologii. W zeszłym roku STAR Labs miało przyjemność zaprezentować szczyt rozwoju naszego programu ekranoplanów w postaci V-EK-04. Ten nietypowy samolot jest w zasadzie połączeniem dwóch najbardziej zawansowanych projektów nad jakimi STAR Labs miało okazję pracować. Cała seria ekranoplanów oraz nieco mniej imponująca ale równie owocna seria rozwoju maszyn VTOL tgz. pionowzlotów. (maszyn zdolnych do swobodnego startu i lądowania w pozycji pionowej.) Największym dziełem tego projektu i zarazem najbardziej rozpowszechnionym rezultatem pozostaje wciąż niezawodny i przełomowy projekt VP-01 nazwany "Lataczem" Latacz został pomyślnie przyjęty między innymi na wyposażenie rządu IV Republiki Muratyki oraz Służby Wywiadu i Kontrwywiadu "Varenlen". Maszyny tego typu to przyszłość koronacyjnej wojskowości, idealna połączenie cech samolotów oraz śmigłowców łączy najbardziej pożądane cechy oby rodzajów pojazdów. Niezwykła różnorodność modyfikacji i elastyczność operowania połączona z niezwykle dużymi osiągami w porównaniu z podobnymi sobie jednostkami. Teraz jednak robimy spory krok na przód w rozwoju tej gałęzi lotnictwa. Moim zaszczytem jest móc dziś w trakcie tego wydarzenia zaprezentować przyszłość prowadzenia lotnictwa i zarazem najbardziej wszechstronną i zawansowaną maszynę wojenną jaką do tej pory zaprojektowaliśmy. VP-10 jest bezpośrednim następcom linii Lataczy zapoczątkowanej przez VP-01. Pierwotna platforma w postaci VP-01 była czymś na wzór śmigłowca z niewielkim samolotem, szybka, bardzo zwrotna ale również możliwe doborowo uzbrojona dzięki wszechstronnym możliwościom modyfikacyjnym. Zasadniczą wadą była jednak mała ładowność co za razem tworzyło z Latacza dobrą jednostkę wsparcia lecz odbywało się to kosztem możliwości transportowych. Nowy VP-10 jest połączeniem śmigłowca i samolotu transportowego. Jest to prawdziwy kolos w swojej kategorii i niewiele podobnych jednostek może się z nim równać. Specyfikacja Techniczna VP-10: Rozpiętość Skrzydeł - 27.0m Długość - 23.5m Wysokość - 10.2m Masa Własna - 42,137kg Masa Załadunkowa - 45,775kg Powierzchnia Skrzydeł - 88.5m2 Obciążenie Skrzydeł - 517.2kg/m2 Prędkość przelotowa - 545 km/h Nowy latacz jest zdolny do transportu całych oddziałów żołnierzy wraz z wyposażeniem lub całą masą innego sprzętu startując z miejsca i lądując praktycznie na każdej płaskiej powierzchni. Jak większość samolotów nie potrzebuje on do tego pasa startowego a wystarcza mu lądowisko podobne do tych stworzonych dla helikopterów będąc przy tym stosunkowo szybszym niż wiele z nich nie będących nawet przeznaczonymi do transportu.
    2 punkty
  4. Zrobiłem profile społecznościowe naszemu państwu w ramach kampanii promocyjnej. Macie pomysły na content? W tym wątku przyjmuje propozycje postów do zatostowania. Facebook: II Federacja Nordacka Instagram: w moich planach Twitter/X: @fnordacka Tiktok: @fnordacka
    1 punkt
  5. Wystawca: @Albert Fryderyk de Espada
    1 punkt
  6. Ustawę uważam za ważną w życiu FN, dlatego składam podpis: (-) Tadeusz Henrykowski
    1 punkt
  7. Muszą być drapacze chmur! To symbol rozwoju i czegoś tam... Wracając do klimatu - chyba się zgadzamy co do tego klimatu umiarkowanego chłodnego przejściowego? Może w takim razie się zrobi jakiś skrypt informujący o pogodzie?
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00