Rada Komisarzy Ludowych w konsultacji z Instytutem Badań Fizyki ogłasza, iż każdy @Mieszkaniec może proponować potencjalne eksperymenty na detekcję potencjalnych niezidentyfikowanych cząstek, bądź hipotetycznych cząstek.
O co konkretnie chodzi? Jak zostało wcześniej wspomniane, IBF myślało nad umiejscowieniem około 6 do 8 detektorów w RAC (co się zmieni ostatecznie w 10 detektorów możliwych do umiejscowienia w RAC), jednakże one muszą posiadać konkretny cel badań. Natomiast teraz pytanie, na jakim etapie mikroświat z fizyką kwantową jest, gdyż ustalenie odpowiedzi na to z pewnością pomoże w określeniu celów badań dla RAC.
Dlatego też wszelkie hipotetyczne, niezidentyfikowane, bądź niezweryfikowane cząstki, czy zjawiska można podawać, w celu ustalenia kierunków badań Rewolucyjnego Akceleratora Cząstek. Jeżeli takowych nie ma, to będzie można to ustalić.
Mogę podać jeden z przykładów, jaki RAC może próbować badać, gdyby ktoś nie wiedział, jakie można składać propozycje. Przykładem może być ciemna materia we wszechświecie. Możemy wykonać detektor, który mógłby spróbować wykryć potencjalne jej obecności.
Poniżej znajduje się lista zaproponowanych wstępnych detektorów, które mogą już zostać użyte w RAC:
Pabieda - Detektor ogólnego przeznaczenia (wykorzystujący inne zastosowanie technologiczne niż Svaboda)
Svaboda - Detektor ogólnego przeznaczenia (wykorzystujący inne zastosowanie technologiczne niż Pabieda).
Warto też zaznaczyć, że nie musimy wymyślać wszystkich 10 detektorów. Wystarczy, jak wymyślimy minimum 3 (łącznie z tymi, co podałem, to 5). RAC będzie tak dostosowany, aby mógł jeszcze pomieścić potencjalnie 5 kolejnych detektorów.