• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Ranking

  1. Albert Fryderyk de Espada

    Albert Fryderyk de Espada

    Obywatel Federacji


    • Punkty

      5

    • Postów

      2 682


  2. Piotr Romanow

    Piotr Romanow

    Mieszkaniec


    • Punkty

      3

    • Postów

      840


  3. Mateusz Żmigrodzki

    Mateusz Żmigrodzki

    Mieszkaniec


    • Punkty

      2

    • Postów

      100


  4. Waksman

    Waksman

    Szef NKI


    • Punkty

      1

    • Postów

      4 383


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 16.01.2022 w Odpowiedzi

  1. Szanowny Panie Pośle, Wystarczy przeczytać Ustawę o Zgromadzeniu Konstytucyjnym i będzie Pan wiedział, że damy radę. Jutro ruszamy z Konstytucją, także zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wszystko było dobrze.
    2 punkty
  2. Panie Prezydencie, niniejszym zrzekam się obywatelstwa Republiki Muratyki. Mateusz Żmigrodzki von Hohenburg
    2 punkty
  3. Oficjalnie coś takiego jak język koribijski nie istnieje ale można uznawać to za formę dialektu/gwary pochodzącej z języka muratyckiego.
    2 punkty
  4. Proces produkcji cukru w cukrowniach zaczyna się od dostarczenia buraków cukrowych poprzez kanał spławny do zbiornika przeznaczonego do płukania buraków. W czasie tego transportu następuje wstępne oczyszczenie surowca z większych zanieczyszczeń dzięki łapaczom zanieczyszczeń by następnie zostać dokładnie umyty w samej płuczce przed krojeniem w krajalnicy na krajankę (dużo tych krajanek). Krajanka wprowadzana jest do dyfuzora, w którym ługuje się z niej cukier za pomocą wody o temperaturze około 80 °C. Produktami wyjściowymi dyfuzora są wysłodki (wysłodzona krajanka będąca efektem ubocznym produkcji, po odparowaniu może zostać wykorzystana w formie nawozu lub paszy) i sok surowy, który zawiera 15% cukru. Gorącą wodę pozyskuje się ze skroplin powstających z wyparki i wody odzyskanej z wysłodków za pomocą prasy przez co sam proces stał się bardziej ekologiczny niż dotychczasowe ciągłe pobieranie wody z zewnętrznego obiegu. W soku surowym oprócz cukru znajdują się inne związki chemiczne, tzw. ?niecukry?, które zostały wyekstrahowane i usunięte ponieważ zaburzają one proces krystalizacji cukru. Tak oczyszczony sok czy też już raczej syrop poddaje się procesowi zagęszczania oraz odparowywania pozostałem wody czego produktem finalnym są kryształki cukru właściwego. Pozostałością po zagęszczaniu syropu jest melasa która również zostaje wykorzystana w przemyśle spożywczym. Same kryształki cukru są finalnie drobno mielone i pakowane kończąc swoją wycieczkę na sklepowych pułkach gdzie każdy może go zakupić, gdyż cukier Koribijski uchodzi za jeden z najlepszych na świecie a już na pewno w Muratyce.
    2 punkty
  5. Wniosek został zrealizowany. Ponadto informuję, że w dziale Food-Netu nadałem Panu uprawnienia do zamykania/otwierania oraz przypinania/odpinania wątków. W razie problemów z tymi funkcjonalnościami proszę o bezpośredni kontakt. DW: @Heinrich von Wattzau
    1 punkt
  6. Wykluczamy Pana Stirlitza i przyjmujemy ustawę.
    1 punkt
  7. Rozdział II-Frydlandczycy i skutki wielkiej bitwy o Holenn(Klasztorowo) Więc zaczynamy od okresu 10.000-4.000 lat p.n.e. . Ten okres można uznać za początek rolnictwa wśród Frydlandczyków. Pierwsza roślina hodowana w okolicach Ampracza, była to kukurydza. Ponadto zaczęto hodować tutaj świnki. Zaczęto też ostrzyc patyki oraz używano ich do walk z plemionami, które były technologicznie do tyłu z Frydlandczykami. Ponadto w tym okresie używało się sformułowania wojowników plemiennych. Okres 4000-1093 lat p.n.e to okres w którym rozwinęła się religia oraz gospodarka. Zaczął się handel wymienny między Frydlandczykami. Ponadto zaczęto robić stoiska z drewnianym posągiem wielkiego Boga Frydlandczyka, który miał 2 ludzkie głowy, tułów niedźwiedzia i nogi tygrysa. Składano wtedy też w ofierze swoich ludzi, ponieważ jak uważali, to zaspokajało ich wielkiego Boga Frydlandczyka. Następnie nastał czas wielkiej bitwy o Holenn. Wtedy w okolicach Ampracza zostały tylko kobiety i dzieci. Ostatecznie wygrali Muratykanie, którzy byli do przodu z rozwojem technologicznym. Oczywiście Muratykanie dotarli aż do terenów okolic Ampracza. Kobiety i dzieci zostały zniewolone. Tym samym mamy tu początek okresu niewolnictwa. Muratykanie przynieśli ze sobą dzidy, proste łuki, ale też kościana biżuteria. Ponadto budowali szałasy, a nie jak Frydlandczycy mieszkający w jaskiniach. Koniec rozdziału drugiego.
    1 punkt
  8. Albert Fryderyk de Espada - ZA Przy okazji @Piotr Romanow przydało by się zmienić "II Posiedzenie" na III Posiedzenie żeby nie było potem problemów w archiwach Sejmu.
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00